nastykukultur.pl

Blog o tematyce turystycznej, kulinarnej i lifestylowej

SportZdrowie

Joga dla par – relaksujący wysiłek dla dwojga

Joga dla par – relaksujący wysiłek dla dwojga

Joga jest jedną z najbardziej relaksujących form aktywności. Składa się z kompleksowych ćwiczeń, które rozwijają nie tylko ciało, ale także umysł. Jest to świetny sposób na rozładowanie emocji po całym dniu i ciekawy sposób na spędzenie czasu. Jeszcze ciekawiej może być, kiedy zaangażujemy w praktykę naszego partnera. Joga dla par jest okazją na rozwój ciała, ale również wzmocnienie twojego związku. 

W tym artykule znajdziesz informacje o tym:

  • czym jest joga dla par
  • jakie są zalety takich ćwiczeń
  • jak zacząć praktykę

Do kogo są skierowane zajęcia?

Zajęcia jogi są przeznaczone dla każdego. Nie ogranicza nas wiek, ani płeć żeby spróbować tego sportu. Przez to, że istnieje wiele form jogi, można bardzo łatwo dostosować trudność praktyki do naszego poziomu umiejętności. Początkowe proste pozycje sprawią, że nie zniechęcisz się przez skomplikowane i niezrozumiałe formułki i pozycje. 

Joga jest idealna dla osób, które całe dnie spędzają siedząc przy biurku. Wspaniale rozluźnia kark i plecy, przez co może przynieść ulgę osobom, które cierpią na ból kręgosłupa. 

Joga kształtuje umysł poprzez naukę uważności. Pokazuje w jaki sposób skupić się na tym co jest tu i teraz. Dodatkowo uczy świadomego oddechu i pozwala nam lepiej poznać swoje ciało. To sprawia, że jest to świetna aktywność do pogłębienia relacji z partnerem. Przez wspólną pracę, będziecie mogli sobie pozwolić na większe zaufanie oraz zrozumienie. 

joga dla par

Joga dla dwóch osób – zalety 

Joga dla par lub tylko dla siebie jest bardzo ciekawą aktywnością, w którą warto zainwestować w wolnym czasie. Regularna praktyka ma wiele zalet. Uprawiając jogę możemy zauważyć, że poprawia się postawa naszego ciało. Przez aktywność fizyczną redukujemy stres i poprawiamy sobie nastrój. Zwiększamy gibkość naszego ciało i poprawiamy ogólną sprawność. Dla kobiet atrakcyjna będzie również możliwość złagodzenia bólów menstruacyjnych. 

Joga z zasady jest praktyką indywidualną. Nie można jednak zapominać, że czasami zasady warto łamać. Praktykowanie jogi z partnerem może być świetnym narzędziem do budowania intymności. Przez dotyk i budowanie świadomości swojego ciała, joga może polepszyć nasze relację z partnerem. Nie jest to nudna forma aktywności ruchowej, przez co nawet jeśli nie przyniesie nam wielkich zalet, może okazać się miłą zabawą i powodem do śmiechu. Z partnerem każda forma sportu i aktywności fizycznej jest bardziej interesująca. Jeśli nie chcesz postrzegać jogi dla dwóch osób jako okazji do budowania relacji, pomyśl o tym jako o zwykłej pomocy przy rozciąganiu. Jeśli towarzystwo spowoduje, że będziesz pamiętał o regularnych ćwiczeniach, dlaczegoby nie spróbować?

Joga dla par początkujących

Wiele osób przed spróbowaniem jakieś aktywności po raz pierwszy, obawia się porażki i niepowodzenia. Jeśli joga jest dla ciebie całkiem nowym rodzajem sportu, rozpoczęcie praktyki z partnerem może spowodować, że twój poziom strachu się zmniejszy. Przez różnorodność form jogi, możesz zawsze liczyć, że znajdziesz proste ćwiczenia, które będą miały więcej wspólnego z medytacją niż rozciąganiem.

Udostępnij